INFORMACE K POBYTU

Dovolená na Sardinii - informace

Jestliže zde nenajdete odpověď na Váš dotaz, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám zodpovíme Vaše otázky.

O platbě


Jaká je výše zálohy?

Při objednání požadujeme zálohu 30%. Ve chvíli, kdy je platba připsána na účet Vám zablokujeme vybraný termín.

Do kdy je záloha za pobyt vratná?

Záloha je vratná pouze 30 dnů před termínem příjezdu. Pokud za sebe seženete náhradníka na zarezervovaný pobyt nebo se termín podaří obsadit, záloha nepropadá. 

Jak je řešen úklid a platba?

Cena za úklid apartmánu je uvedena u každého z apartmánu zvlášť a není stejně jako výměna ložního prádla, vyprání ložního  prádla a ručníků zahrnuta v ceně za ubytování. Cena vyprání jedné sady povlečení , osušky s ručníkem činí 10 Euro a přičítá se k ceně ubytování stejně jako cena za úklid. 

Platím něco za výměnu povlečení?

Při příjezdu do apartmánu budete mít nachystané ložní prádlo, osušky a ručníky. 

Cena za vyprání jedné sady povlečení , osušky s ručníkem činí 10 Euro . Za plně obsazený apartmán, pak tedy od 20 Euro výše podle obsazenosti. 

Další možností je vyprání použitého ložního prádla a ručníků a osušek před opuštěním apartmánu.  Večer před odjezdem vyperte veškeré osušky a ručníky, ráno pak veškeré ložní prádlo. Vše pověsit na sušáky , které jsou k dispozici v každém apartmánu. Pokud vše uschne do Vašeho odjezdu, složit prosím a nachystat k dalšímu použití. V opačném případě ponechat na sušácích. 

Pokud někdo jede autem, může si vzít samozřejmě svoje povlečení, ručníky a osušky a tím si to vše zjednodušit. 

Platím ještě nějaké další poplatky?

Náklady na energie, vodu, plyn, WI-FI připojení a další taxy jsou již zahrnuty v ceně.

Kam a jak zaplatit?

Platba po dohodě buď hotově nebo převodem na bankovní účet.

Číslo účtu: 115-2625970217/0100


O dopravě


Jaké je nejbližší letiště?

Na Sardinii jsou 3 mezinárodní letiště (Olbia, Alghero, Cagliari). Nejbližší letiště místu ubytování je Alghero ( 71 km od apartmánu) a Olbia ( cca 90 km od apartmánu)). Přímé lety  s dobou letu kolem dvou hodin do Alghera jsou  z Bratislavy, Vídně a Katowic. Do Olbia můžete letět z Prahy.   Mimo sezónu lze cestovat s přestupem (Řím, Bologna,Milano). 

Jaká je další možnost dopravy?

Pokud Vám nevadí delší cesta autem,  nabízí se možnost přepravy trajektem z Livorna.  Trajekt z Livorna do sardského přístavu Olbie trvá od  6,5hod. do  cca 8hod. v závislosti na denní nebo noční plavbě.  Pokud zvolíte přepravu trajektem v noci, objednejte si buď kajutu nebo se vybavte podložkou na ležení a dekou ( případně spacákem).

Jaká je cena přepravy trajektem?

Cenové rozpějí jízdenky závisí na mnoha faktorech : období, přístavu, dnu v týdnu, denní nebo noční jízdě, velikosti auta,  počtu přepravovaných osob, zvolených sklužbách atd.  Pokud je to možné, objednejte si lístky dostatečně dopředu, čím blíže termínu, tím je cena vyšší. Pro vyhledání nejlepší nabídky použijte např.:  https://www.directferries.cz/

Kde koupit lístky na trajekt?

Společnosti zajištující přepravu:

www.directferries.cz

www.grimaldi-lines.com

www.corsicaferries.com

www.mobylines.it

www.tirrenia.it

Je přímé spojení z letiště Alghero do La Ciaccia? 

https://www.digitur.it/wp-content/uploads/2022/05/NEW-ANDATA-ATP-AHO-S-TERESA.pdf

https://www.digitur.it/wp-content/uploads/2022/05/NEW-RITORNO-ATP-S-TERESA-AHO.pdf

Je možné u apartmánu zaparkovat? 

Ano, přímo u objektu je dostatečný prostor pro zaparkování několika aut.


O ubytování


Jaký je čas nástupu a odjezdu?

Uvedené časy nástupu jsou orientační. Ukončení pobytu je třeba provést do 10.hodiny posledního dne pobytu. V případě, že je to možné, lze se  domluvit individuálně na prodloužení doby opuštění apartmánu,  v návaznosti na pobyt dalších návštěvníků. 

Je možné zamluvit méně dní než jeden týden?

Ano je to možné, cena je pak individuální podle konkrétního termínu. Minimální délka pobytu jsou 3 noci. 

Poskytujete slevy při delších pobytech?

Ano. Pokud objednáte více než 2 týdny pobytu, cena se poníží o 10 %. V případě pobytu 3 týdnů a více, je cena stanovena individuálně na základě domluvy.

Je třeba třídit odpad?

Sardinie velice přísně dbá na třídění odpadu a pokud není odpad správně roztřízen, nebudou odpadky vyvezeny. Popis jak správně třídit obdržíte spolu s pokyny k ubytování. Prosíme o důsledné dodržování těchto pokynů.

Kde najdu přístup k WIFI?

Přístupové heslo na WI-FI naleznete v pokynech k ubytování. 

Jak používat klimatizaci?

Klimatizace v apartmánu je využívána v zimních měsících pro přitopení a v letních měsících pro chlazení. Prosíme o uvážlivé používání.

Je apartman vybaven pro pobyt s malými dětmi? 

V apartmanu je k dispozici skládací dětská posytýlka, nočník a pro bezpečnou přepravu v autě dětská autosedačka a podsedák. 

Je možné mít s sebou domácí zvíře?

Ano, za předpokladu, že nebude poškozeno zařízení apartmánu. Paušální sazba pro domácí zvířata je 1 000 Kč. Kontaktujte nás