SARDINIE - La Ciaccia  Valledoria

Dovolená Sardinie

Poznejte blízké okolí Valledoria - La Ciaccia  a celý ostrov Sardinie, který Vás uchvátí rozmanitým prostředím a poskytne Vaší dovolené pestrý způsob jejího prožití.

Sardinie Vás uchvátí nejen romantickými plážemi se zlatavým či bílým jemným pískem lemujícím průzračné smaragdové moře, romantickými oblázkově-písčitými zátokami, ale i krajinou vysokých pobřežních útesů. Poznejte hornaté částí ostrova s pestrou přírodou, překrásnou architekturu s množstvím tajemných a často překvapivě zachovalých pozůstatků dávných civilizací. 

Často se přezdívá Sardinii smaragdový klenot a rozhodně ne náhodou . Jde o ostrov s jedněmi z nejkrásnějších pláží na světě, jemným pískem a křišťálově čistým mořem. Voda tu má barvu, kterou nikde jinde v Evropě nenajdete. Nejenže je až neuvěřitelně čistá, ale navíc je její teplota po dlouhé období roku velice příjemná

Pokud Vás zajímá historie , budete pohlceni historickými kruhovými stavbami zvaných Nuraghi. Jsou to fascinující megalitické stavby, které naleznete pouze na Sardinii. Tyto stavby jsou postaveny pouze z balvanů, bez pojiva, a přesto vydržely neporušené tisíce let v drsném přímořském podnebí. Jejich stáří je odhadováno na 3 a půl tisíce let a kdysi je postavila civilizace Nuraghů, která zde sídlila ještě před osídlením Římany v roce 238 před n. l. Na ostrově jich naleznete asi 7000. Tyto tajemné stavby budí úžas turistů i archeologů, není totiž naprosto jasné k čemu tyto stavby po tisíce let sloužily. Jejich účel zůstává neznámý a stejně tak nikdo netuší, jak vlastně byly vybudovány.

Ať už zvolíte v rámci svého pobytu jakoukoli aktivitu, vždy Vás uchvátí nádherné prostředí a atmosféra ostrova Sardinie.TIPY NA VÝLETY